3 książki do przeczytania w wakacje


Wakacje od szkoły czy urlopy w pracy nie są w pełni spełnione bez przeczytania chociaż jednej książki. Mamy więcej czasu, wypoczywamy nad morzem, w górach czy po prostu na tarasie za domem. Dzisiaj przedstawię Wam moje propozycje bardzo wakacyjnych pozycji, to książki pełne słońca, wciągającej fabuły i niespodziewanych zwrotów akcji. Oto one:

2. Sarah Jio "Dom na plaży" // literatura piękna


Czasy II wojny światowej, USA. W życiu Anne wszystko było zaplanowane: wystawny ślub, małżeństwo z mężczyzną, którego znała od lat, kariera.. Pod wpływem impulsu wraz z bliską przyjaciółką zaciąga się jako pielęgniarka wojskowa i wyrusza na wyspę Bora-Bora, w pobliżu której toczy się wojna. Kobietą targają sprzeczne myśli, nie wie czy postępuję właściwie, jednak pragnie posmakować prawdziwego życia. Nie może siedzieć bezczynnie w kraju, podczas gdy jest potrzebna gdzie indziej. Po przybyciu na przepiękną wyspę, pełną kwiatów hibiskusa, nieoczekiwanie rodzi się przyjaźń między nią, w tajemniczym żołnierzem Westrym..

Cuuudowna książka! Przyznam się, że dzięki niej zaliczyłam nieprzespaną noc.. Przeczytałam ją w oka mgnieniu, tak mnie wciągnęła.. Bora-Bora.. Od zawsze lubiłam książki, których akcja działa się w odległych, egzotycznych miejscach: Japonia, Indie, Ameryka Środkowa.. Tutaj mamy przepiękną, kwiatową wyspę, na której toczą się wydarzenia. Nie będę zdradzać o co dokładnie chodzi, ale gorąco polecam. To niebanalna, poruszająca opowieść z cudownym przesłaniem: nie ignoruj tego, co podpowiada ci serce, nawet jeśli podążanie za jego głosem będzie trudne. 

"Bądź sobą. I nigdy nie lekceważ tego, co mówi ci serce, nawet jeśli to boli, nawet jeśli wydaje ci się, że pójście za jego głosem sprawi ci trudność."

"Widzisz, kiedy łączy cię z kim miłość, nawet tylko przez jakiś czas, ona już na zawsze pozostaje w twoim sercu."

"W życiu, a szczególnie w miłości, nie można odgrywać żadnej roli."

"Twoje życie będzie bogate, szczęśliwe i pełne miłości, ponieważ takim je uczynisz."


2. R. P. Evans "Kolory tamtego lata" // powieść obyczajowa

Teoretycznie życie Eliany powinno wyglądać idealnie: przystojny mąż, dom w słonecznych Włoszech, pieniądze.. W praktyce rzeczywistość nie jest jednak taka różowa. Kobieta czuje się jak w klatce, jest przytłoczona i zdominowana przez męża, nie może wrócić do rodzimej Ameryki. Czy uda się jej wybrnąć z tej sytuacji i być jeszcze szczęśliwą?

Przyjemna i wciągająca opowieść. Pozornie może brzmieć banalnie i przewidywalnie, lecz książka wcale taka nie jest. Miłość na początku bywa cudowna i romantyczna, a po ślubie poznaje się dopiero prawdziwą twarz swojej drugiej połówki.. Serdecznie polecam, z pewności się nie zawiedziecie. 

"Wszystko się kiedyś skończy. Nie będzie dla nas żadnego usprawiedliwienia, jeśli zmarnujemy choćby jeden dzień albo nie będziemy dążyć do tego, czego naprawdę pragniemy w życiu. Tylko to oddziela nas od tych kości - czas i ta przemijająca rzecz, życie." 

"To,że czegoś nie planowałaś, nie znaczy,że to była pomyłka. Są rzeczy,które nas spotykają dlatego,że powinny."

"W piłce nożnej jest tak, że gdy ktoś strzela do bramki, to nigdy nie ma pewności czy trafi, czy nie.Pewne jest tylko to że nigdy nie zdobędzie bramki, jeśli nie będzie strzelać.(...)Jeśli nie spróbujesz tylko dlatego, że nie jesteś pewien wyniku, to równie dobrze możesz nie grać."3. M. Kalacińska "Życie ma smak" // literatura polska, ala książka kucharska 

Nie można powiedzieć, że jest to zwyczajna książka, ponieważ zawiera mnóstwo smakowitych przepisów (w większości na słodkie pyszności: ciasta, ciastka, desery, lody itp.). Oprócz tego poznajemy historię Amelii, która po staracie pamięci próbuje odnaleźć się w otaczającym ją świecie. Jednak jedno wie z całą pewnością - "Kawiarenka pod różą" to jej przeznaczenie i największa miłość. 

Nie jest to ambitna opowieść, ale lekka i przyjemna książka na lato. Czyta się błyskawicznie, a przepisy zawarte w książce naprawdę smakowite:) 


A Wy jakie macie swoje ulubione książki o tematyce letnio-wakacyjnej? Dajcie znać koniecznie:)

Uściski!
Copyright © 2014 Joyce1905 , Blogger